70% людей в Донецьку не люблять «ДНР», але 98% ненавидять київську владу – Менендес

Ситуація на Донбасі дуже сильно змінювалася із самого початку. Якщо в Києві не розуміли, що відбувалося в березні, коли все починалося, то зараз розібратися стало іще важче. Про це в студії Громадського сказав волонтер групи «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес.

«Проект «новоросія»… Далеко не всі люди вірили в нього з самого початку. Ми дуже часто говоримо про Кремль, про Росію, про Путіна, але ми дуже мало знаємо, що там відбувається насправді. Тому мені здається, треба говорити про більш приземлені речі. Треба говорити про те, що відбувається у нас, всередині. Що відбувається в стосунках Києва з Донецьком і Луганськом. Настрої населення сконцентровані на дуже базових речах – як вижити», - вважає він.

За його словами, більшість людей не підтримує «ДНР», але ще більша кількість після АТО не сприймає чинну українську владу.

«70% людей у Донецьку не люблять «ДНР», але 98% - ненавидять нову київську владу, тому що вона, з їхньої точки зору, не зробила нічого, щоб допогти тим людям, які стали заручниками війни», - сказав Менендес.

На його думку, було дуже багато добрих шансів залагодити ситуацію із самого початку, ще тоді, коли не було багатьох смертей, кількість яких з усіх сторін – переконаний він – замовчується.

«Приїжджаючи до невеликих містечок і селищ, де велися бойові дії, від місцевих чуєш, що «там є поховання – там мирних жителів, там – «ДНРівців», там – українських військових». І ніхто їх не розбирав. Вони нікого не цікавлять. Коли це одного дня закінчиться, ми дізнаємося такої правди, до якої зараз суспільство ще не готове», - говорить волонтер.

При цьому, на переконання Енріке, конфлікт на сході є багатошаровим, тому його неможливо вирішити на одному рівні.

«З моєї точки зору, це однозначно громадянський конфлікт. Коли ми тут, у Києві, говоримо про російське вторгнення і не маємо ніяких юридичних підтверджень – не маємо військового стану… АТО з точки зору донеччан – це брехня. Тому що АТО не проводиться з використанням такої кількості військової техніки. Безумовно, ми маємо розуміти, що втручання Москви там є. Якщо ми говоримо про повстанців/бойовиків/терористів – не має значення, як ми їх назвемо – ми маємо розуміти, що серед них велика кількість місцевих жителів. Саме термін «громадянська війна» використовує МКЧК, використовує ООН (…) Ми знаємо, що це гібридна війна. І вона складається з дуже багатьох складових. У неї дуже багато рівнів, і російська агресія і російські інтереси – це один рівень, але є дуже багато інших рівнів. Я вважаю, що ситуацію не можна вирішити лише на одному рівні», - підкреслив він.