Фото:

Florida Wild & Free / YouTube / скриншот

74-річний пенсіонер Річард Вілбенкс із селища Естеро в штаті Флорида голіруч урятував своє цуценя Ґаннера, якого під час прогулянки біля ставка раптово схопив алігатор. Випадок потрапив на камеру спостереження, розташовану неподалік.

Про це повідомляє місцева телекомпанія WINK.

За словами Вілбенкса, алігатор «вилетів наче ракета» й накинувся на цуценя, яке тоді підійшло близько до ставка. Він не гаяв ані хвилини й побіг за рептилією, після чого голіруч схопив її пащу й потяг до берега.

Уже там чоловік розкрив пащу алігатора, давши цуценяті змогу втекти. Після цього Вілбенкс відкинув тварину якомога далі й вибрався з води. Чоловік згадував, що в цуценяти була одна колота рана в районі живота, а його руки «наче пожовані».

«На щастя, я мав змогу врятувати Ґаннера», — говорить Вілбенкс. Після візиту до ветеринара цуценяті стало краще, і він знову гуляє зі своїм господарем — тепер уже на повідку. А сам чоловік відбувся щепленням від правця.

УВАГА! Відео містить сцени насилля і може засмутити вас.

Про вчинок Вілбенкса ми, можливо, і не дізналися б. Але неподалік від озера якраз була розташована камера спостереження. Її встановили в межах проєкту «Спільна територія» Федерації захисту дикої природи штату Флорида й Фундації fSTOP, яка займається збереженням диких тварин у штаті.

Мета проєкту — наближення дикої природи штату до людей, усвідомлення ними того, що поруч живуть дикі тварини, які потребують захисту й підтримки, пояснює представниця Федерації Мередіт Бад. Вона каже, що такі відео, як сутичка Вілбенкса й алігатора, вони бачать досить рідко. Як правило, у камери потрапляють олені чи рисі.

Вілбенкс пояснює: розуміє, що ставок — це місце, де алігатор живе, і він просто робив те, що й мав, аби вижити. Тому про свою пригоду Федерації захисту дикої природи окремо не повідомляв і не хоче, щоб рептилію забрали зі ставка.

«Хочу наголосити: людям, які мають домашніх тварин, потрібно бути певними, що вони тримають їх якнайдалі від краю води», — каже чоловік.

А як щодо нападів алігаторів на людей?

Алігатори намагаються триматися далеко від людей, тож напади цих тварин є вкрай рідкісними. Утім, інколи ці рептилії можуть розглядати людей як потенційне джерело їжі. Таке трапляється, якщо люди їх підгодовують.

Після цього алігатори можуть перестати боятися людей і почати підходити до них. Тож одне з перших правил поводження з цими тваринами — не годувати їх власноруч і триматися від них якомога далі.

Крім того, алігатори, яких підгодовують, найімовірніше, не зможуть самостійно вижити в дикій природі. Тому їх забирають у резервації та парки, де за ними доглядають спеціально навчені працівники.

Поділитись: