Фото:

skeeze / Pixabay

61-річний американський художник Марк Робінсон ледь врятувався від алігатора завдовжки понад 2,5 метра. Тепер він хоче зобразити рептилію на полотні як пам’ять про цю пригоду. Про це Робінсон розповів в інтерв’ю Patch.com.

За словами митця, який заробляє на життя малюванням морського життя Флориди, алігатор напав на нього під час ранкової прогулянки із собакою неподалік від дому. Рептилія довжиною в понад два з половиною метра раптово вилізла з води й ухопилася за його ногу.

«Ані палиць, ані каміння — нічого, аби відбити напад. Та, певно, і це не спрацювало б. Просто поросле травою прибережжя — навкруги ані душі», — описує ситуацію Робінсон. Він одразу наказав псові бігти додому: боявся, що той може стати наступною здобиччю рептилії.

Зрештою, художник почав тиснути в очі рептилії вказівними пальцями. Це спрацювало: тварина ослабила хватку й відповзла назад у воду. А чоловік рушив додому, а звідти — в лікарню. Рана від нападу алігатора була настільки глибока, що на ногу довелося накласти 60 швів.

Тепер Робінсон хоче намалювати алігатора, який напав на нього. А заразом — зобразити й себе із псом під час нападу. Художник каже, що вже замовив полотно для нової роботи, і переконаний, що незвичайна пригода дозволить вигідно її продати.

«Ще не маю й гадки, скільки за це візьму. Може, доведеться поторгуватися. Кожному потрібна історія. Люди хочуть уявляти, як це», — вважає Робінсон.

Рептилію після нападу на художника піймали й прибрали подалі від того місця, де він гуляв із собакою. Такі напади трапляються доволі рідко: згідно з офіційною статистикою штату Флорида, із 1948 року їх було всього 238, із них 25 закінчилися смертю людини.

Алігатори взагалі безпечні?

Алігатори намагаються триматися подалі від людей, тож напади цих тварин на людей є вкрай рідкісними. Утім інколи ці рептилії можуть розглядати людей як потенційне джерело їжі. Таке трапляється, якщо люди їх підгодовують.

Після цього алігатори можуть перестати боятися людей і почати підходити до них. Тож одне з перших правил поводження з цими тваринами — не годувати їх власноруч і триматися від них подалі.

Крім того, алігатори, яких підгодовують, скоріш за все, не зможуть самостійно вижити в дикій природі. Тому їх забирають у резервації та парки, де за ними доглядають спеціально навчені працівники.

Поділитись: