Такий вигляд «Косинка» має зараз
Фото:

Wikipedia

22 травня комп’ютерна гра «Косинка» — одна із набору стандартних для операційної системи Microsoft — відсвяткувала своє 30-річчя. Попри поважний вік, у неї, за оцінками Microsoft, щомісяця досі грає 35 мільйонів людей. І це — одна з найпопулярніших ігор світу.

До речі, зіграти в «Косинку» онлайн ви можете за цим посиланням.

«Косинка» (в англійській мові має назву Solitaire) була створена в 1990 році як складова операційної системи Windows 3.0, аби навчити користувачів керувати мишкою.

Автором програмного коду гри став стажер Microsoft Вес Чері, а дизайн колоди розробила С’юзан Кер. Цікаво, що в оригінальній версії «Косинки» був спеціальний режим, який дозволяв миттєво приховати гру, аби на роботі не запідозрили, що ви граєте, а не працюєте. Утім його за наполягання Microsoft довелося прибрати.

З виходом Windows 8 у 2012 році «Косинка» перестала бути стандартним додатком Windows. Але у Windows 10 знову повернули. Тепер гра, до речі, доступна і на iOS, Android і навіть онлайн.

«Косинку» переклали 65 мовами світу й інтегрували в Xbox Live (ігровий всесвіт Microsoft), додавши нові режими гри й дизайн.

Поділитись: