У цьому епізоді російськомовного подкасту hromadske «Українські історії» довгоочікувана тема — говоримо про вихід з карантину, як Україна та інші країни роблять перші кроки до звичного життя.

11 травня — день, коли в Україні, за словами уряду, повинен початися адаптивний карантин, незважаючи на те, що поки кількість інфікованих тільки збільшується. Влада пропонує посилювати карантинні заходи в окремих регіонах, якщо там будуть фіксувати спалахи вірусу.

Пострадянські країни також збираються поступово виходити з карантину. У Грузії, наприклад, вже надали поетапний план дій. Про ситуацію в країні ми поговорили з активістом і автором найбільшого телеграм-каналу про Грузію російською мовою Миколою Левшіцом.

А ось в Росії плану виходу з карантину (який так і не був оголошений по країні офіційно, регулювання правил самоізоляції Кремль залишив за регіональною владою) поки немає — президент РФ Володимир Путін доручив розробити його до 5 травня. Але на пострадянському просторі також є країна, керівництво якої з самого початку заперечувало небезпеку коронавируса, а тому обмежувальні заходи так і не були введені. Це Білорусь. Ми поспілкувалися з кореспондентом Euroradio Марією Колесникової, вона розповіла про те, що зараз відбувається в країні, що говорять про ситуацію громадяни і влада.

Починають повертатися до нормального життя і європейські країни, навіть ті, які постраждали від коронавируса більше інших. Про перші кроки Європи розповіла наша кореспондентка Олена Куренкова.

Слухайте цей епізод в Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Слухайте всі «Українські історії» в Castbox, Apple Podcasts і Google Podcasts.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: