Адміністрація президента України оприлюднила оновлений перелік санкцій, які Україна ввела проти Росії згідно з рішенням Ради нацбезпеки та оборони від 2 травня і указу президента від 14 травня.

Адміністрація президента України оприлюднила оновлений перелік санкцій, які Україна запровадила проти Росії, згідно з рішенням Ради нацбезпеки та оборони від 2 травня і указу президента від 14 травня.

Перелік санкцій проти фізичних та юридичних осіб з'явився на сайті АП вранці 24 травня.

До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Серед нових фізосіб, які потрапили до переліку, глава «Газпрому» Олексій Міллер, російські мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Сулейман Керімов, Володимир Богданов, Віктор Вексельберг, голова правління банку ВТБ Андрій Костін.

До списку санкцій Ради національної безпеки і оборони вперше потрапив український олігарх-утікач Сергій Курченко.

У переліку санкції проти юридичних осіб міститься представництво в Україні російського інформагентства «РИА Новости», а також товариство «Інтерселект». Через останнє, за даними Служби безпеки України, здійснювалось фінансування роботи видання «РИА Новости Україна», керівника якого підозрюють у держзраді. Також до списку антиросійських санкцій потрапила платіжна система WebMoney

Також Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти російського «Первого канала» та низки ресурсів самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Серед осіб, які також потрапили під обмеження — гендиректор агентства «Россия сегодня» Дмитро Кисельов. У межах санкцій заблоковано всі його активи на території України, заборонено в'їжджати на територію України та скасовано усі дозволи та візи. 

Також під санкції потрапив співак Йосип Кобзон, який підтримував бойовиків на Донбасі та неодноразово виступав на підконтрольних їм територіях. Кобзона у межах санкцій позбавили усіх державних нагород. 

Санкції запроваджуються терміном на три роки і передбачають блокування активів.

Порошенко підписав відповідний указ про введення санкцій проти Росії 18 травня. Того ж дня документ набув чинності. 

Нагадаємо, РНБО запровадило санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов’язаних із російською агресією проти України, після оголошення про те, що США вводять санкції проти РФ у квітні 2017-го. 

США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій. Російські олігархи через санкції протягом дня втратили $16 млрд.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші.

Рік тому у санкційних списках України проти РФ містилось 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

Поділитись: