Адвокат Юрія Крисіна, обвинуваченого у викраденні та катуванні майданівців у січні-лютому 2014 року,  намагався домовитись зі стороною обвинувачення про скасування статті про пособництво у катуванні, яку інкримінують його підзахисному.

Адвокат Юрія Крисіна, обвинуваченого у викраденні та катуванні майданівців у січні-лютому 2014 року,  намагався домовитись зі стороною обвинувачення про скасування статті про пособництво у катуванні, яку інкримінують його підзахисному.

Про це під час судового засідання заявила прокурор Юлія Малашич, передає кореспондентка Громадського.

За її словами, 6-го липня захисник Юрія Крисіна Ігор Василенко пропонував їй укласти угоду, щодо відмови від більш тяжкої статті Кримінального кодексу України, котру інкримінують Крисіну — ст. 127 пособництво у катуванні, а всі інші вони готові визнати.

Після відмови прокурора адвокат подав чергову заяву про відвід судді Леонтюк.

Сам Ігор Василенко сказав, що дійсно пропонував прокуратурі укласти угоду, адже певен, що його підзахисний не має відношення до катування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадення майданівців, вибухівка на Прорізній і вбивство Веремія: нові деталі у справі організаторів «тітушок»

16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу 

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО

Поділитись: