Адвокат колишнього депутата Олександра Онищенка Олег Іщенко не підтвердив, що того затримали у Німеччині за запитом українських правоохоронців.

Про це Іщенко заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

За його словами, на сьогодні зв’язку з екс-депутатом немає, захист перевіряє інформацію про його затримання у місті Аахен.

«Якщо пам’ять не зраджує, тиждень тому ми з ним спілкувались на цю тему (на тему справи проти екс-депутата — ред.). Ми спілкуємося онлайн постійно, але в якійсь час виникла перерва, він стурбував нас усіх, не тільки мене, а й родичів, й зараз ми з’ясовуємо ці питання», — сказав Іщенко.

Він зазначив, що якщо Онищенка затримали й почнеться розгляд можливості екстрадиції, то це буде «тривала й болісна для усіх сторін процедура».

Захисник також підтвердив, що Онищенко неодноразово заявляв про намір повернутися в Україну, Іщенко вважає «абсолютно логічним», щоби екс-депутат повернувся і доводив свою невинуватість.

Раніше в Спеціалізований антикорупційній прокуратурі підтвердили, що Онищенка затримали в Німеччині.

Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляв, що ексдепутата-втікача Олександра Онищенка мають екстрадувати з Іспанії до України у грудні 2019 року. За словами очільника НАБУ, орієнтовна дата повернення Онищенко — грудень 2019 року.

Сам Онищенко заявив, що екстрадувати його зможуть лише за згодою Кабінету міністрів Іспанії.

«Суд щодо екстрадиції — в березні 2017-го року. Три роки Кабмін так нічого і не підписав. У підсумку я сам повідомив усім, що написав заяву і хочу повернутися в Україну. Суд схвалив і дав мені дозвіл на добровільне повернення. І я повернуся в Україну не тоді, коли захочуть цього Ситник та інші балаболи, а тоді, коли сам цього захочу», — додав ексдепутат.

Як він опинився в Німеччині, не відомо.

16 березня 2016 року детективи НАБУ у супроводі спецназу прийшли з обшуками в офіс до тодішнього депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка. В Антикорупційному бюро пояснили, що Онищенка підозрюють у створенні злочинного угрупування і розкраданні державних коштів за участі держкомпанії «Укргазвидобування».

Онищенко втік з України до того, як Рада зняла з нього депутатську недоторканність.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: