Рудольф Джуліані, персональний адвокат президента США Дональда Трампа, обговорював з генпрокурором Юрієм Луценком справу проти компанії Burisma Group, кінцевим власником якої є екс-міністр екології Микола Злочевський. Саме у цій компанії раніше працював Хантер Байден, син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, який оголосив про намір брати участь у майбутніх президентських виборах у США.

Як ідеться у матеріалі The New York Times, факт спілкування Джуліані з Луценком викликає питання, чи «схвалює Трамп спробу підштовхнути український уряд до розгляду справи, яка може завдати шкоди його політичному опоненту».

Йдеться про діяльність компанії Burisma, кінцевим власником якої є екс-міністр екології Злочевський. Саме у цій компанії раніше працював син Байдена Хантер, де отримував близько 50 тисяч доларів на місяць.

Хантер Байден працював у Burisma, коли генпрокурором України був Віктор Шокін, якого у 2016 році вимагав звільнити віце-президент США від імені влади Штатів. Саме за часів генпрокурорства Шокіна в Україні щодо Burisma була відкрита справа.

«Союзники Трампа також розпалювали підозри щодо досвіду Хантера Байдена в Україні. Вони прагнули оприлюднити та заохочувати слідство, а також інші українські розслідування, які служать політичним цілям Трампа, підкреслюючи його стурбованість передвиборними перегонами», — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що зусилля команди Трампа щодо підняття питань стосовно сина Байдена «очолив Рудольф Джуліані», який є персональним адвокатом Трампа.

«Джуліані обговорив розслідування справи щодо Burisma і її стосунку до Байдена з екс-генеральним прокурором України і нинішнім генпрокурором (Юрієм Луценком, ред.). У цьому році він неодноразово зустрічався з нинішнім генпрокурором в Нью-Йорку. Як стверджують джерела, нинішній глава ГПУ пізніше повідомив колегам, що під час однієї із зустрічей Джуліані з натхненням подзвонив Трампу», — пише The New York Times.

Сам Джуліані відмовився коментувати жодний телефонний дзвінок Трампу, але визнав, що неодноразово обговорював це питання з президентом США.

Зазначається, що нинішній генпрокурор Луценко у березні цього року ухвалив рішення про відновлення розслідування щодо Burisma. На думку The New York Times, це розглядається «як спроба генерального прокурора Юрія Луценка заручитися підтримкою адміністрації Трампа для свого боса, Петра Порошенка».

Водночас, за даними журналістів, наразі немає жодних прямих доказів того, що колишній віце-президент Байден «навмисно намагався допомогти своєму синові», домагаючись відставки екс-генерального прокурора Шокіна.

Нагадаємо, як розповів сам екс-віце-президент США Джо Байден, він вимагав у Києва звільнити колишнього генпрокурора Шокіна. У протилежному випадку, Байден погрожував не дати Україні 1 млрд доларів кредиту від США.

Верховна Рада України відправила генерального прокурора Віктора Шокіна у відставку 29 березня 2016 року.

Поділитись: