Екс-боєць спецпідрозділу «Беркут» Олександр Саттаров, якого судять в Києві за участь у так званій «самообороні» Криму, проходить юридичні процедури оформлення обміну на утримуваного Росією українського військовополоненого моряка.

Про це повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на адвоката Ігоря Свінціцького.

«Він поставлений на обмін. І обмінюється на одного нашого моряка», — заявив адвокат.

За словами адвоката, це офіційно підтверджена інформація. Інших подробиць захисник не повідомив.

Нагадаємо, російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела вранці 21 серпня повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

У «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Сущенка, Сизоновича і Панова. Також у цьому СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

20 серпня стало відомо, що український політв’язень Микола Карпюк «вибув» з російської в’язниці «Володимирський централ». Адвокат вважає, що Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області. 

Ввечері 21 серпня в московському СІЗО підтвердили, що до них перевели п’ятьох українських політв’язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка. Донедавна вони перебували в різних колоніях у Росії.

Поділитись: