У московському СІЗО «Лефортово» прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

Про це повідомила журналістка Вікторія Івлєва у Facebook. 

«Сьогодні вранці з Льошею Боганцевим поїхали навмання в «Лефортово», зібравши п’ять передачок. Всі передачі взяли. У передачах: грудинка, сир, сир, масло, молоко, сметана, лимони, часник, персики, огірки, помідори, зелень, філе форелі, чай, кава, цукор, круасан, буряк варена в вакуумі, горіхи. Але все це повна дурниця в порівнянні з прізвищами людей, яким передали ці продукти», — зазначила вона.

На запитання, чи означає це, що політв’язні справді там, Івлєва відповіла: «Я всередині СІЗО не буваю, права такого у мене немає, але не бачу сенсу приймати передачі для людей, яких там немає. Все, що ми зробили — це віднесли передачі, і у нас їх прийняли. Думаю, решта — справа адвокатів».

Батько Павла Гриба Ігор повідомив Громадському, що дізнався про передачу зі ЗМІ та відмовився від коментарів. Тамара Клих також відмовилася коментувати інформацію.

«Я не буду нічого коментувати, тому що нічого не знаю. Говорити не хочу. Я чекаю чогось хорошого, тому говорити нічого не буду», — розповіла Громадському мати  українського політв’язня Станіслава Клиха.

20 серпня стало відомо, що український політв’язень Микола Карпюк «вибув» з російської в’язниці «Володимирський централ». Адвокат вважає, що Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області. 

їх обох забрали з «насиджених місць» приблизно в один час, і це викликає стриманий оптимізм», — зазначив адвокат Олексій Барановський. Він не виключає, що деякі українські політв’язні можуть найближчим часом повернутися з Росії в Україну.

Поділитись: