Шевченківський районний суд Києва у понеділок, 3 грудня, приступив до дослідження документів з банків Швейцарії у кримінальному провадженні стосовно екс-народного депутата Миколи Мартиненка та підозрюваних у справі. Однак, захист заявив клопотання про припинення цього дослідження, бо вважають ці докази недопустимими.

Про це повідомляє агентство УНН з посиланням на Спеціалізовану антикорупційнупрокуратуру.

«Сьогодні розпочали досліджувати документи зі швейцарських банків, які надійшли як відповідь на наш міжнародно-правовий запит. Але сторона захисту заявила клопотання, аби припинити їхнє дослідження, бо, на їхню думку, це недопустимі докази», сказалаи у прокуратурі.

Водночас у САП запевнили, що ці документи є допустимими доказами і не підлягають додатковій перевірці.

У той же час, суд вирішив перенести розгляд кримінального провадження на 9:00 ранку на 10 грудня для того, щоб «глибше ознайомитися з клопотанням захисту і долученими банківськими документами зі Швейцарії».

Крім того, як розповіли у прокуратурі, адвокати 3 грудня оголосили відвід прокурору САП Роману Симківу, однак суд відмовився його відсторонювати.

Раніше повідомлялось, що НАБУ завершило досудове розслідування щодо 2 фігурантів так званої «справи Мартиненка».

5 листопада екс-депутату Миколі Мартиненку вручили повістку на допит за дорученням Чехії. Того ж дня йому завершували зачитувати обвинувальний акт: процес тривав понад 2 тижні.

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

У липні 2017 суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП

Поділитись: