Американська юридична фірма Skadden заплатила щонайменше 11 мільйонів доларів лідерці «Батьківщини» Юлії Тимошенко, яка звинуватила фірму в сприянні її політичному переслідуванні. Таким чином компанія вирішила уникнути судової тяганини з Тимошенко.

Про це пише The New York Times із посиланням на джерела.

Врегулювання, про яке раніше не повідомлялося, пов’язане з представництвом фірми, починаючи з 2012 року, уряду Віктора Януковича, тодішнього президента України.

Зазначено, що звіт Skadden, через який союзники Януковича намагалися виправдати поводження його уряду з Тимошенко, яку ув’язнили у 2011 році за звинуваченням у зловживанні службовим становищем, вже призвів до федеральних розслідувань і великих штрафів.

У грудні 2018 року в інтерв’ю The New York Times Тимошенко звинуватила юристів Skadden у «відбілюванні Януковича і його уряду» в обмін на гроші.

Тепер видання пише із посиланням на два джерела, що Тимошенко та її адвокат Сергій Власенко, який також стверджував, що уряд Януковича обійшовся з ним несправедливо, найняли юридичну фірму Reid Collins & Tsai для вивчення можливості подати до суду на Skadden через її роботу для уряду Януковича.

Видання пише, що компанія Skadden не відповіла на численні запити щодо коментарів до своїх адвокатів і представників. Власенко і Reid Collins також не відповіли на запити щодо коментарів.

Прессекретар Тимошенко відмовилася відповідати на запитання про врегулювання, але звернула увагу на пост Тимошенко у Facebook, де та зазначили, що гроші надійшли «від організації в США на стадії досудового врегулювання».

Раніше стало відомо, що Тимошенко задекларувала майже 148,3 мільйона гривень (близько 5,5 млн доларів) надходжень від компанії Reid, Collins, Tsai LLP. У декларації вона зазначила це як «компенсацію шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014 років, яка отримана в США на стадії досудового врегулювання».

Пізніше Тимошенко зазначила, що «інших подробиць не буде через законодавче регулювання у США щодо юридичних обмежень у справі».

Поділитись: