У справі викрадення і катування майданівців у січні-лютому 2014 року, адвокатка одного з обвинувачених Юрія Крисіна Тетяна Гнатюк оголосила клопотання про відвід судді Любов Леонтюк.

У справі викрадення і катування майданівців у січні-лютому 2014 року, адвокатка одного з обвинувачених Юрія Крисіна Тетяна Гнатюк оголосила клопотання про відвід судді Любов Леонтюк.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, адвокатка заявила, що суддя неналежно повідомляла захисників про час та місце судових засідань.

Утім, прокуратура заперечила задоволення клопотання, сказавши, що адвокатам надсилали письмові повідомлення, але захисники свідомо не з'являлися, тим самим затягуючи судовий процес.

До того ж адвокат Ігор Василенко на попередньому засіданні відкрито заявив, що вони з колегами домовлялися про те, хто йтиме на засідання, а хто ні.

Суддя Леонтюк оголосила перерву, зазначивши, що протягом двох діб автоматизованою системою буде обрано суддю, що розгляне клопотання.

У разі його задоволення буде обрано іншого суддю, котрий розглядатиме справу, у разі незадоволення — розгляд справи продовжить суддя Леонтюк.

Нагадаємо, 29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці. Обвинувачуваними у цій справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес.

Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою  групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Крисін також є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом і інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю», суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону. 21 травня 2018-го суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції.

Поділитись: