Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило рейтинги та оцінки 6 українським банкам — ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку, «Райффайзен Банку Аваль», банку «Південний» та «Сбербанку».

Про це йдеться у звіті агентства, пише «Інтерфакс-Україна».

Прогноз за рейтингами для банків змінили зі «стабільного» на «позитивний».

Водночас агентство понизило базову оцінку кредитоспроможності Укрексімбанку з «caa1» до «caa2».

Зазначається, що підвищити рейтинги банкам вирішили після підвищення рейтингу України до «В3».

«Враховуючи, що більшість українських банків мають значні запаси внутрішніх державних облігацій, їх кредитоспроможність обмежена суверенним рейтингом держави, і це обмеження наразі не таке суттєве завдяки покращенню кредитоспроможності уряду», — зазнають у Moody's.

13 червня міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило рейтинг довгострокового емітента та пріоритетних незабезпечених зобов'язань уряду України з «Caa1» до рівня «B3».

Рішення ухвалили, оскільки Україна уклала нову програму з Міжнародним валютним фондом і скоротила короткострокові виклики фінансування.

10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. 12 червня Україна отримала перший транш за новою програмою від МВФ.

5 мільярдів доларів в межах нової програми між Міжнародним валютним фондом та Україною планують перерахувати чотирма траншами. Усі ці транші спрямують до бюджету.

Поділитись: