Україна повністю отримала $2,1 мільярда першого траншу від Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.

«Чи знали ви, що кошти надходять не напряму від МВФ, а від країн-членів Фонду? Відучора (тобто з 11 червня — ред.) кошти надходили частинами у доларах, євро, єнах, фунтах і юанях — валютах, що входять у SDR (спеціальні права запозичень, міжнародний резервний актив МВФ, у якому він проводить розрахунки — ред.). Зараз процес завершено», — додав він.

Смолій нагадав, що отримані кошти допоможуть державі з подоланням коронавірусу й забезпеченням макрофінансової стабільності.

«Одночасно отриманий перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до $28,7 млрд», — зазначив глава Нацбанку.

Вночі 10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ має скласти 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше).

5 мільярдів доларів в межах нової програми між Міжнародним валютним фондом та Україною планують перерахувати чотирма траншами. Усі ці транші спрямують до бюджету.

11 червня Міжнародний валютний фонд оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною за новою програмою stand-by.

Після виділення першого траншу у 2,1 мільярда доларів заплановані чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го. Завершені ці перегляди будуть відповідно 1 вересня і 1 грудня 2020 року, а також 15 травня та 15 жовтня 2021 року.

Поділитись: