Представники українських аграрних бізнес-асоціацій розпочали акції протесту у низці областей України. Так вони протестують проти запровадження квот на імпорт добрив до України з країн ЄС.

Про це повідомляє пресслужба «Всеукраїнської аграрної ради».

Там вважають, що запровадження квот на імпорт добрив вигідне компаніям, що належать українським олігархам. Одну з таких компаній — Ostchem Дмитра Фірташа — Антимонопольний комітет визнав монополістом на ринку добрив та ухвалив рішення про її примусовий розподіл.

«Подібні обмеження загрожують здорожчанням добрив та посиленням монополії на вітчизняному ринку, а також запровадженням санкцій у відповідь від країн-торгових партнерів України. Йдеться про імпорт з країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США», — повідомляють у «ВАР».

Там зазначають, що акції протесту почали в Одеській, Запорізькій, Харківській, Кіровоградській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Раніше Антимонопольний комітет ухвалив рішення примусово розділити компанію олігарха Дмитра Фірташа, звинувативши її у зловживанні монопольним становищем на ринку добрив.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись: