Антимонопольний комітет України ухвалив рішення про примусове розділення добривних активів компанії Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа протягом 9 місяців.

Відповідне рішення ухвалили 5 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

Комітетом було визнано, що ПАТ «Азот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ТОВ «НФ Трейдінг Україна», які належать Group DF, протягом 2014-2017 роках займали монопольне становище на ринку та зловживали ним, продаючи мінеральні добрива за завищеними цінами.

Як повідомляють «Наші гроші», компанію «НФ Трейдінг» за підсумками засідання комітету, вирішили оштрафувати на 107 мільйонів гривень, а азотні заводи — примусово розділити.

Компанія Фірташа має право на оскарження рішення Антимонопольного комітету протягом двох місяців.

Зазначимо, що рішення про примусове розділення активів Фірташа неодноразово відкладали. 8 серпня розгляд справи проти компанії Фірташа вирішили провести у закритому режимі. Тоді за підсумками засідання розгляд справи вирішили перенести на 3 вересня. 3 вересня засідання вирішили перенести на 5 вересня.

Нагадаємо, що у червні 2019 року голова Антимонопольного комітету заявив, що відомство встановило факти зловживання заводами Фірташа своїм монопольним становищем на ринку азотних добрив. За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile