Технології

Акції Tesla продовжують падати: інвестори занепокоєні здатністю Маска керувати компанією

20 серпня, 2018 17:06
Технології/Акції Tesla продовжують падати: інвестори занепокоєні здатністю Маска керувати компанією
Зберегти
Вигляд
Акції компанії Tesla продовжують стрімке падіння. 20 серпня їхня вартість впала ще на 7,6% напередодні початку торгів на біржі.

Акції компанії Tesla продовжують стрімке падіння. 20 серпня їхня вартість впала ще на 7,6% напередодні початку торгів на біржі.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, напередодні голова компанії повідомляв про плани викупити акції Tesla за 420 доларів за акцію. Наразі цінні папери виробника електромобілів торгуються за ціною нижчою за 300 доларів за акцію.

За словами аналітиків JPMorgan, ймовірність реалізації плану Маска з викупу акцій компанії є дуже низькою.

«Така угода потенційно далека навіть від того, щоб бути запропонованою офіційно», — повідомив Алан Брікмен, фінансовий аналітик JPMorgan.

В той же час, деякі інвестори висловили занепокоєння здатністю Ілона Маска керувати компанією. На їхню думку, Маск керує одразу декількома великими корпораціями (окрім Tesla він є очільником SpaceX та інших великих компаній). Крім цього, сам Маск скаржився у Twitter на те, що працює по 120 годин на тиждень і не може заснути без снодійного.

Раніше Маск писав у Twitter про намір повністю викупити компанію та вивести її з біржі. Йшлося про можливість викупу акцій по 420 доларів за штуку. Засновник компанії також додав, що «фінансування забезпечено». 

Тоді він зазначив, що перешкодою для викупу акцій може стати отримання схвалення від акціонерів.

Після заяви Маска деякі інвестори подали на нього до суду.

2 серпня повідомлялося, що компанія  Tesla Motors за квартал втратила близько 718 мільйонів доларів, що стало найбільшим відтоком грошей з компанії за всю її історію.

Раніше аналітики Bloomberg повідомляли, що у компанії Ілона Маска Tesla можуть закінчитися гроші вже у 2018 році. Зокрема, через це Ілону маску довелось внести до компанії близько 10 мільйонів доларів власних грошей.

Крім цього, під час телефонного брифінгу компанії, Ілон Маск відмовився відповідати на питання аналітиків про фінансові показники Tesla, через що її акції впали одразу на 5%.

Акціонерам компанії рекомендували звільнити Маска з посади очільника ради директорів.

Раніше повідомлялось, що акції Tesla почали падати через невиправдання очікувань інвесторів щодо кількості вироблених автомобілів та через проблеми з автопілотом.

У лютому 2018 року компанія відзвітувала про рекордні збитки, які сягнули 675 млн доларів.

Також Tesla судиться з колишнім співробітником за крадіжку даних компанії.

Пов`язані новини