Тут грали знакові джазові виконавці: Чайна Мозес, Авішай Коен, Хербі Хенкок, Ґреґорі Портер та інші. Пригадуємо, чим запам’ятався цьогорічний фестиваль.

З 23 червня до 27 червня Львів охопив джаз — він звучав на трьох головних сценах фестивалю Alfa Jazz Fest, у барах і рестораціях, а також просто на вулиці. Тут грали знакові джазові виконавці: Чайна Мозес, Авішай Коен, Хербі Хенкок, Ґреґорі Портер та інші. Пригадуємо, чим запам’ятався цьогорічний фестиваль.

Перший день джазу

Фестиваль відбувався на трьох головних майданчиках: сцені імені Едді Рознера в парку Хмельницького, сцені на центральній площі Львова — Площі Ринок та сцені в історичній частині міста — біля палацу Потоцьких.

Відкривали Alfa Jazz Fest виступи ManSound і Kinga Głyk Trio на Площі Ринок. У перерві між ними вперіщив град.

Виступ Kinga Głyk Trio на Alfa Jazz Fest

Вулична музика

На вихідних, на додачу до трьох головних сцен, діяли також майданчики вуличної музики. Там виступило близько 50 різних колективів.

На вуличних сценах був і дух змагання — глядачі могли голосувати за улюблені гурти, а переможець за кількістю голосів отримував грошовий приз на купівлю музичного обладнання. Цього року перемогу здобув гурт ДикоBrass. А нас заінтригувало молоде джазове покоління — Victor Basiuk Orchestra.

Джаз Україна-Німеччина

та львівський супровід Авішая Коена

На Alfa Jazz Fest можна було почути декілька колаборацій українських музикантів з джазменами різних країн. Одним із прикладів став виступ Igor Osypov Quartet, у якому на додачу до українця Ігоря Осипова, грали музиканти з Латвії, Польщі та США. Сам Ігор Осипов закінчив берлінський джазовий інститут. Про навчання він розповідає: «Мені здається головне — це хороше середовище. Звісно, там були хороші викладачі, такі як мій музичний джазовий герой Курт Розенвінкель. Він же допомагав і зі зведенням мого першого альбому. Також викладали Джон Холленбек, Ґреґ Коен і багато інших музикантів з різних країн світу. Але загалом найважливіше — це спілкування».

Також на Площі Ринок виступив Tamara Lukasheva Quartet, проект джазової вокалістки з Одеси, що після переїзду в Німеччину заснувала колектив з місцевими музикантами. На головній сцені фестивалю український оркестр «INSO-Львів» акомпанував ізраїльському контрабасисту й композитору Авішаю Коену.

Фрагмент виступу Авішая Коена з оркестром «INSO-Львів», YouTube-відео користувача Fonizh

Хедлайнери та джеми

Вечори збирали публіку біля сцени імені Едді Рознера. Окрім уже згаданого Авішая Коена, тут можна було почути володаря двох Ґреммі Ґреґорі Портера, і чотирнадцяти — Хербі Хенкока. Втім, головним відкриттям для слухачів, судячи з відгуків та Instagram’ів, стала Чайна Мозес. Після виступу, вона також взяла участь у нічному джем-сейшні.

China Moses під час джем-сейшну на Alfa Jazz Fest

До джазових імпровізацій долучився Святослав Вакарчук.

Святослав Вакарчук під час джем-сейшну на Alfa Jazz Fest

На вуличному джемі також можна було послухати Джамалу.

 

A post shared by Julia (@j.laktina) on

Що далі?

Читайте також: У Львові в рамках Alfa Jazz Fest відбулась дискусія «Як створити інститути, достойні довіри»

Впродовж наступного року фестиваль чекають зміни: Alfa Jazz Fest перейменують на Leopolis Jazz Fest і проведуть його ребрендинг. Крім того, буде проведено тендер для визначення генерального партнера фестивалю на 2018-й рік. Як це вплине на формат і програму фестивалю, прогнозувати рано. Тому поки залишаємося з приємним післясмаком фестивалю, коли джазу було так багато, що він став звичним, але при цьому продовжував дивувати.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись: