Amazon визнала, що деякі її працівники ходять у туалет у пляшки, бо не встигають. Обіцяє вирішити це, та ще не знає як

Фургон Amazon для доставки. Новий Орлеан, штат Луїзіана, США, березень 2020 року
Фургон Amazon для доставки. Новий Орлеан, штат Луїзіана, США, березень 2020 рокуTony Webster / Flickr

Amazon публічно визнала, що деякі її працівники — а саме водії—кур’єри — через завантаженість не встигають нормально ходити в туалет і використовують для цього пляшки. Раніше через публічне заперечення цього факту компанія зазнала критики в соцмережах і ЗМІ.

У заяві Amazon зазначається, що водії компанії інколи не можуть знайти вбиральні через завантаженість доріг, необхідність рухатися через сільську місцевість, а також у зв’язку з епідемією коронавірусу, через яку багато громадських туалетів наразі зачинені.

«Ця проблема виникла давно і характерна не лише для Amazon… Та попри той факт, що це проблема всієї індустрії, ми хотіли б її вирішити. Ми ще не знаємо як, але будемо шукати способи вирішення», — йдеться в заяві Amazon.

З чого все почалося?

25 березня член Палати представників від Демократичної партії Марк Покан написав у Twitter, що Amazon «змушує працівників справляти малу природну потребу в пляшки». Офіційний акаунт компанії відповів Покану, що це не так, адже «якби це було правдою, на нас би ніхто не працював».

Після цього у Twitter та ЗМІ з’явилися численні свідчення того, що працівники Amazon насправді змушені ходити в туалет у пляшки, бо інакше не встигають цього робити. З епідемією COVID-19 ситуація ще більше погіршилася, адже люди почали частіше робити онлайн-замовлення.

Приміром, один із підрядників Amazon поширював наведену нижче інструкцію для своїх водіїв, де їх зобов'язували після завершення зміни прибрати з фургона, зокрема, «пляшки для сечі».

Про те, що працівники Amazon справляють малу природну потребу в пляшки, писали ще у 2018 році. Після твіту компанії нові докази цього оприлюднило видання The Intercept, а на тематичному форумі на Reddit працівники публікували фото своїх «туалетів».

За офіційними даними, в Amazon працює понад мільйон людей (для порівняння: найбільший роботодавець США, мережа супермаркетів Walmart, має штат у 2,2 мільйона). Працівники інтернет-гіганта й раніше непублічно розповідали про важкі умови праці: понаднормову роботу, непристосовані для роботи склади, стеження з боку керівництва.