Пристрій для сканування долоні Amazon One
Фото:

Amazon

Компанія Amazon оголосила про запуск нового способу оплати — помахом долоні. Тестувати нову технологію розпочинають із 30 вересня у двох магазинах компанії в Сіетлі, США.

Про це йдеться у блозі Amazon.

Компанія представила пристрій Amazon One, який, як обіцяють, скануватиме долоню «приблизно за секунду». Для цього достатньо лише махнути.

Як це працюватиме?

Жодних чіпів у руки вживлювати не потрібно. Для першого разу користувач повинен вставити у сканер картку, потім підняти руку над пристроєм та дотримуватися вказівок, щоб пов'язати унікальний відбиток долоні з рахунком. Це можна зробити для обидвох долонь. Amazon каже, що така реєстрація триватиме менш як хвилину.

Після цього за допомогою помаху руки можна заходити в магазини Amazon Go та здійснювати оплату покупок.

Фото:

Amazon

Для того, щоб користуватися технологією, не обов'язково мати обліковий запис Amazon. Але якщо акаунт у вас все-таки є, у себе в профілі ви можете бачити історію використання нової технології.

У компанії запевняють, що задля безпеки не зберігатимуть зображення долонь. А всю історію використання Amazon One шифрують та надсилають у захищену «хмару». Крім того, у будь-який момент людина може відмовитися від технології та видалити свої дані.

Надалі компанія сподівається, що її технологію використовуватимуть замість перепусток для входу в будівлі та для оплати в інших роздрібних магазинах.

А чому саме розпізнавання долоні?

Amazon вважає, що це «швидкий, надійний та безпечний спосіб ідентифікації людей». Відбиток долоні залишається незмінним упродовж усього життя, тому його важче підробити, змінити чи викрасти. Також у компанії вважають, що саме відбиток долоні забезпечує «більше приватності».

Компанія детально не описала, як працюватиме технологія, крім того, що використовуватиме «спеціально побудовані алгоритми та апарати» для розпізнавання особливостей руки.

Є противники технології?

Так. Наприклад, британська організація Big Brother Watch, яка відстоює право людей на конфіденційність. Там вважають, що своєю технологію Amazon «розв'язує проблеми, яких не існує».

«Ніхто не повинен надавати свої біометричні дані для того, щоб купити товари чи послуги. Спроба Amazon зробити звичними біометричні платежі чи пристрої стеження за будинком може створити світ, де нас легко буде ідентифікувати та відстежувати», — заявили у Big Brother Watch.

Чи приживеться нова технологія та чи будуть з нею труднощі, стане зрозуміло лише згодом.

Поділитись: