Американська компанія Sandvine, яку підозрювали у постачанні до Білорусі обладнання, що допоомгло владі заблокувати інтренте в країні під час протестів, розірвала угоду з Мінськом.

Про це повідомляє Bloomberg.

Продукція Sandvine має змогу блокувати доступ до 150 мільйонів вебсайтів. Ця технологія використовується для управління мережами та їх захисту, а функцію блокування розробили для сайтів з незаконним контентом, наприклад пропагандою або дитячою порнографією.

У Sandvine кажуть, що влада білорусі використала їхні технології для «порушення прав людини» та створення перешкод «вільному потоку інформації під час виборів». Через це компанія ухвалила рішення розірвати угоду.

Як підкреслив у своєму мікроблозі автор публікації в Bloomberg Райан Галлахер, рішення Sandvine означає, що влада Білорусі не зможе отримувати оновлення програмного забезпечення і втратить доступ до технічної підтримки, але саме обладнання для блокування інтернету продовжить працювати.

Чи знали в компанії?

Агенція Bloomberg раніше заявляла, що має запис телефонної розмови керівництва американської компанії Sandvine, де те визнає, що постачало у Білорусь технологію для фільтрування інтернет-трафіку. 

Bloomberg також пише, що технічний директор Sandvine Олександр Хаванг під час телефонної розмови визнав, що Білорусь може використовувати надане обладнання для блокування сайтів і додатків для обміну повідомленнями. Але він зазначив, що компанія дійшла висновку, що доступ до певних матеріалів на сайтах «не є частиною прав людини».

Наразі американські політики закликають Міністерство фінансів розслідувати діяльність організації через можливі порушення санкцій проти Лукашенка та його оточення.

Що за санкції проти Лукашенка?

Американські санкції проти Олександра Лукашенка та низки чиновників та членів їхніх сімей ввели ще у 2006 році за президентства Джорджа Буша. Причиною стали президентські вибори в Білорусі, які у США і ЄС визнали недемократичними.

Що сталось у Білорусі? 

Одразу після президентських виборів, коли почалися масові протести проти чинної влади, у Білорусі практично зник доступ до інтернету. Були недоступні тисячі сайтів, з них найбільші ─ Google, YouTube, Facebook, Twitter, місцеві та іноземні ЗМІ. Частково зник і мобільний зв'язок. Більшість білорусів намагалась користуватись VPN-сервісами.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: