Під час відкритих слухань у справі імпічменту президента США Дональда Трампа директор із питань Європи американської Ради нацбезпеки Александр Віндман заявив, що йому тричі пропонували стати міністром оборони України.

За словами Віндмана, пропозиції надійшли від тодішнього секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександра Данилюка.

«(Призначення на посаду міністра оборони України — ред.) було б великою честю, і, правду кажучи, я знаю про військовослужбовців, які пішли зі служби для допомоги молодим демократичним державам… Але сама ідея є радше комічною», — сказав Віндман.

Він зауважив, що не знав, сприймати пропозицію як жарт чи ні, але доповів про неї своєму керівництву.

Юрист Стів Кастор, який у Комітеті з питань розвідки представляв Республіканську партію, спитав у Віндмана, чи не створювало це враження конфлікту інтересів (Віндман є українцем за походженням і в Раді нацбезпеки США займається, зокрема, питаннями України — ред.), на що той відповів: «Більш важливим є те, що думає моє командування… Якби в них виникли сумніви щодо того, чи маю я продовжувати свої обов’язки, вони б довели це до мого відома».

Сам Данилюк у коментарі The Daily Beast сказав, що він жартував, коли пропонував Віндману посаду міністра оборони України. Він пригадав лише один випадок, коли говорив про це з американським посадовцем.

Тоді між ними зав’язалася невимушена розмова про те, що за часів Радянського Союзу вони жили недалеко один від одного — і тоді жартома Данилюк запропонував Віндману стати міністром оборони.

«Ми обоє посміялись. Це був просто жарт», — згадав Данилюк

Він наголосив, що пропонувати комусь посаду міністра оборони він міг лише за вказівкою президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, у своїх свідченнях Віндман також заявив, що прохання президента США Дональда Трампа до Зеленського він розглядав як вимогу.

Поділитись: