Директор із питань Європи Александр Віндман (в центрі) планує дати свідчення у комітеті Палати представників Конгресу, Вашингтон, США, 19 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Директор із питань Європи Ради нацбезпеки США Александр Віндман під час публічних свідчень у справі імпічменту Дональда Трампа заявив, що його прохання до президента України Зеленського про розслідування він сприймає як вимогу.

Відповідаючи на запитання Адама Шифа, глави Комітету з питань розвідки палати представників, який і веде розслідування, Віндман пояснив, що його розуміння розмови Трампа й Зеленського пояснюється його причетністю до військової служби.

«Коли старший просить Вас щось зробити, навіть якщо це щось просте й приємне, це не має сприйматися як прохання — це має сприйматися як наказ. У цьому випадку між двома президентами є різниця у владі… У мене склалося враження, що для зустрічі в Білому домі Зеленський має втілити ці розслідування (щодо Байдена — ред.)», — сказав Віндман.

31 жовтня Палата представників США проголосувала за резолюцію, яка переводить розслідування імпічменту Трампа в публічну площину.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент вже дали публічні свідчення 13 листопада. Експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила 15 листопада.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
  • 15 листопада експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила у Конгресі.
Поділитись: