Політика

Американська жінка, яка стоїть між Путіним та Україною (огляд преси)

Політика/Американська жінка, яка стоїть між Путіним та Україною (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Американська жінка, яка стоїть між Путіним та Україною». Агентство Bloomberg опублікувало глибоку статтю про міністра фінансів Наталю Яресько, етапи її біографії та бізнес-кар’єри. В матеріалі багато коментарів іноземних бізнесменів про «генерала української економіки». Фінальний уривок зі статті Бретта Форреста, де він передає кілька цитат із виступу міністра фінансів на конференції Dragon Capital: «Ніхто не обманює себе про глибину тих проблем, з якими ми зіткнулись. Я закликаю вас зробити крок назад від прірви. Я серйозно». «Але наскільки це реально? А може це вміння досвідченого менеджера презентувати себе, яке так знайоме кожному у цій залі» - задає риторичне запитання Бретт Форрест. «У певний момент Яресько випереджає своє бажання, коли каже - Україна продемонструє, що вона «хороший кредитор». «Невже я сказала хороший кредитор?», - сміється вона. Сміх теж лунає в аудиторії. «Добрий позичальник», каже Яресько, виправляючись. «Прийде той день, коли ми будемо хорошим кредитором. Крок за кроком».

Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон в інтерв’ю газеті Wall Street Journal прокоментував події в Україні. «Захід повинен бути готовим зайняти довгу і тверду позицію, коли США та ЄС протистоятимуть Росії. Якщо Росія планує розірвати кодекс 21 сторіччя та дестабілізувати суверенну державу, тоді решта світу повинна бути готовою сказати Росії: «Ви не можете розірвати одну частину міжнародного кодексу правил і при цьому зберегти доступ до міжнародних ринків, міжнародного фінансування та міжнародних систем», - наголошує Кемерон. Він також повідомив, що під час останньої відео-конференції лідери провідних країн світу домовились запровадити жорсткіші санкції проти Росії, якщо мінські угоди проваляться. За його словами, вже є готовність «підняти санкції на повністю новий рівень, якщо виникне новий інцидент на зразок Дебальцева».

«Неконтрольоване насильство. Вбивство Бориса Нємцова залишає російським лібералам страх нової хвилі жорстоких репресій», - йдеться у новому випуску журналу Economist. «На фоні куполів Собору Василя Блаженного, показна розправа з Нємцовим демонструє повернення з України на батьківщину російської кампанії політичного насильства. Російська агресія за кордоном та репресії всередині країни – тісно пов’язані. Державна пропаганда змальовувала революцію на київському Майдані як «фашистський путч», а демократичний український уряд як «прозахідну хунту», жертвами якої були проросійські повстанці на сході України. Медіа закликали російських патріотів боротись з «фашистами» вдома, називаючи прозахідних лібералів зрадницькою «п’ятою колоною», а Нємцова – одним з їхніх лідерів», - пише Economist.

EUobserver аналізує економічну доцільність будівництва російського газопроводу в країни Євросоюзу через територію Туреччини. «Наскільки вірогідно, що «Турецький потік» замінить український газовий маршрут? Якщо намалювати віртуальний газогін, який планують розпочати з турецького берега Чорного моря, то він має пройти через Грецію, Македонію, Сербію, Угорщину і далі до Австрії. Політично це має сенс. Недавні вибори в Греції привели до влади дружній Москві уряд. Дуже символічно, що в свій перший день на посаді прем’єр-міністра Алексіс Ципрас зустрівся з російським послом. Македонія та Сербія, які не є членами ЄС, теж друзі Росії. Але який економічний сенс турецького газогону? Два аналітики, з якими EUobserver розмовляв 3 березня в Центрі європейської політики, були скептичними. «Я ще не робив ретельних підрахунків, але за грубою оцінкою, витрати будуть величезними», - сказав Мехмет Огутчу, голова групи радників з питань енергетики та колишній турецький дипломат.

Пов`язані новини