Американські дипломати, які були заручниками в Тегерані, отримають 4,4 млн доларів

Американські дипломати,  що були заручниками в Тегерані, отримають 4,4 млн доларів компенсації.

 53 американця, яких більше року утримували в заручниках у посольстві в Ірані у 1979 році, отримають грошову компенсацію – 4,4 млн доларів кожен. Про це пише New York Times.

Як зазначає видання, відповідний законопроект прийняв Конгрес США.

Кошти потерпілим виплатять зі штарфу французького банку BNP Paribas, що порушив санкції щодо Ірану, Судану і Куби.

Влітку цьогоріч фінустанова визнала, що здійснювала банківські операції для приватних осіб, яких підозрюють у фінасуванні тероризму.

Відтак BNP Paribas погодився заплатити США 9 млрд доларів. Саме з цих коштів, працівникам посольства, які були в заручниках в Ірані протягом 444 днів, заплатять компенсацію – по 10 тисяч доларів за кожен день полону.

Наприкінці 70-х років минулого століття радикальні іранські студенти на хвилі ісламської революції захопили американське посольство в Тегерані з заручниками всередині. Учасники революції звинуватили Вашингтон в підтримці режиму шаха Мохаммеда Реза Пахлаві, який втік із країни після протестів.

До влади прийшов аятолла Хомейні, що пропагував теологічний лад. Полонених не відпускали 14 місяців. Деяких катували, допитували, та імітували на камеру їхню страту.

Лише 20 січня 1981 року американців відпустили. Однією з умов їхнього звільнення був договір між США та Іраном, згідно із яким колишні заручники не мали права вимагати компенсації моральної шкоди від іранської влади.

Раніше США вже виділяли невеликі компенсації сім'ям колишніх заручників. У 80-х роках кожен з них отримав виплату обсягом від 22 до 50 тисяч доларів за кожен день, проведений в полоні.