Нові американські санкції проти російських олігархів та підприємств, що їм належать, можуть поширитись на російські державні банки, якщо ті спробують допомогти санкційним компаніям.

Нові американські санкції проти російських олігархів та підприємств, що їм належать, можуть поширитись на російські державні банки, якщо ті спробують допомогти санкційним компаніям.

Таку думку висловив економіст Макус Ешворс у своїй колонці на Bloomberg.

Економіст посилається на прецедент, коли на один з європейських приватних банків наклали штрафні санкції на мільярди доларів за взаємодію з підприємствами з Судану та Ірану, на які наклали подібні санкції.

Економіст зазначає, що російська компанія «Русал», що належить Олегу Дерипасці, 3 травня може оголосити про технічний дефолт через те, що просто фізично не зможе заплатити 13,3 мільйона доларів купонних платежів за облігаціями.

Нові санкції США, накладені на «Русал», передбачають, що компанія не може здійснювати розрахунки на міжнародних фондових ринках. Крім цього, санкції автоматично поширюватимуться на ті компанії, які будуть діяти від імені «Русалу».

На думку економіста, інвесторам зараз необхідно максимально уникати контактів з російськими активами: акціями та облігаціями російських компаній, навіть тих, що прямо не потрапили під дію санкцій.

«Інвестори повинні розуміти, що це ще не кінець санкцій проти Росії. Тому наразі немає сенсу ризикувати та купувати будь-які російські цінні папери», — повідомляє Ешворс.

Раніше Bloomberg повідомив, що російський рубль втратив 8% від початку впровадження нових санкцій США.

Раніше повідомлялось, що євро в Росії здорожчало до найвищого за 2 роки показника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Після нових санкцій США у Росії курс долара уперше з листопада 2017-го перевищив 60 рублів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові санкції США не вплинуть на зустріч Трампа з Путіним.

Також в РНБО повідомляли, що готуються до запровадження аналогічних американським санкціям щодо російських олігархів.

Нагадаємо, через нові санкції США найбагатші росіяни у понеділок, 9 квітня, втратили загалом 16 мільярдів доларів.

Раніше повідомлялося, що російські олігархи після введених Сполученими Штатами санкцій загалом за один день втратили понад 14 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Поділитись: