Правозахисники Amnesty International Україна заявили, що 8 березня у чотирьох містах напали на учасниць маршів за права жінок.

Правозахисники Amnesty International Україна заявили, що 8 березня у чотирьох містах напали на учасниць маршів за права жінок.

Про це йдеться на сайті організації.

Як приклад, вони навели напади у Києві, внаслідок яких постраждали щонайменше 5 людей. Двох жінок облили зеленкою, журналісту та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ, а ще в кількох учасниць заходу силою відібрали плакати.

У Львові під час маршу невідомі напали на його учасниць також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, одна з жінок отримала хімічний опік очей.

Також правозахисники заявили, що є повідомлення про напади і в Маріуполі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дивовижні створіння»​: як посадовці вітали жінок з 8 березня.

«Незважаючи на численні перемоги феміністичного руху мільйони жінок та дівчат у світі щодня стикаються з  насильством і дискримінацією. Amnesty International Україна вимагає провести невідкладне, ефективне та неупереджене розслідування повідомлень про напади, а також звітувати про його результати перед громадськістю», — заявили правозахисники організації.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «День рівності, квіточок і цукерочок» — Hromadske.doc.

8 березня в Києві відбувся Марш за права жінок «Годі терпіти». Декілька сотень жінок та чоловіків вийшли проти гендерної нерівності в України. Учасниці, зокрема, виступали за ратифікацію Стамбульської конвенції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марш за права жінок: «В нас є проблема і ми не будемо заплющувати на неї очі» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: