Аналітик ЧЕСНО: вихід «Народного фронту» з коаліції — крок на випередження, що унеможливлює розпуск Ради
Вихід фракції «Народний фронт» з коаліції у Верховній Раді, у зв’язку з чим коаліція припинила існування, є кроком на випередження, який унеможливлює розпуск парламенту новообраним президентом.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив аналітик громадського руху ЧЕСНО Олександр Саліженко.
«На мою думку, рішення НФ унеможливлює розпуск Верховної Ради новообраним президентом — це крок на випередження, тому що до цього обговорювалося, яким чином це (розпуск Ради — ред.) відбудеться. Зараз уже це питання начебто знімається», — сказав він.
Саліженко зазначив, що цей крок НФ є «формальним завершенням розпаду коаліції».
«Її не існувало з 2016 року, коли вийшли і «Самопоміч», і «Радикальна партія», і «Батьківщина». Формально там (у коаліції — ред.) було 215 депутатів двох фракцій (НФ і БПП — ред.). Голови цих фракцій і представники коаліції пояснювали це тим, що Рада працює, рішення підтримують позафракційні депутати», — заявив аналітик.
Він нагадав, що за Конституцією коаліція формується фракціями, а не окремими депутатами чи депутатськими групами.
«Тому формальна мала бути більшість 226 голосів, однак протягом років це питання чомусь не ставилося гостро на порядок денний, воно замовчувалося. Деякі політики звичайно оголошували це в ефірах, але серйозно за нього не брались. Лише тепер, коли «Народний фронт» про це заявив, почали обговорювати це», — резюмував Саліженко.
Згідно з законом, після офіційного оголошення про розпад коаліції депутати мають 30 днів на те, аби сформувати нову. В цей час діє мораторій на розпуск Ради. Після закінчення 30-денного строку, навіть якщо нову коаліцію не сформують, обраний президент Володимир Зеленський не зможе розпустити парламент, бо до чергових виборів у Раду залишатиметься менше півроку.
Нагадаємо, НФ вийшов з коаліції 17 травня. В цей же день спікер Ради Андрій Парубій оголосив, що коаліція офіційно припинила своє існування.
- Поділитися: