Щонайменше 15 народних депутатів за час роботи Верховної Ради IX скликання у 2019 році 45 разів здійснили неперсональне голосування.

Як повідомляють аналітики руху «ЧЕСНО», кнопкодавів зафіксували під час голосувань за вісім законопроєктів, а також за процедурні рішення та під час реєстрації на пленарні засідання.

Аналітики зазначають, що тільки 18 грудня зафіксували 20 фактів кнопкодавства.

Найбільше таких фактів зафіксували за депутатами від фракції «Опозиційна платформа — За життя» — 27. Найчастіше процедуру голосування порушував Володимир Кальцев.

Чотири мажоритарники новоствореної депутатської групи «Довіра» кнопкодавили 8 разів. У списку, зокрема, також кнопкодави попередніх скликань — Андрій Іванчук, Василь Петьовка, Роберт Горват.

Також у групу увійшов мажоритарник з Донецької області Олександр Ковальов, якого аналітики «ЧЕСНО» першого впіймали за неособистим голосуванням у Верховній Раді IX скликання.

Найбільше кнопкодавили у новій Раді за законопроєкти про Державне бюро розслідувань, вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти, забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг та покращення адміністрування акцизного податку.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт, який запроваджує штрафи за неперсональне голосування у парламенті.

19 грудня 2019-го народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя» Сергій Ларін і Віктор Чорний «винайшли» новий механізм, який дозволяє кнопкодавити, не натискаючи на чужу кнопку пальцем.

Поділитись: