Фото:

Magda Biejat/Twitter

Анджей Дуда склав присягу президента Польщі після перемоги на виборах 12 липня. У будівлі Сейму, де й відбувалася церемонія, частина депутатів вдягла веселкові маски на підтримку ЛГБТ — їх Дуда та його політичні соратники раніше назвали «іноземною ідеологією».

Як передає Onet, до акції вдалися члени опозиційної партії «Лівиця». Вони не лише вдягли веселкові маски, а й вбралися в одяг у веселкових кольорах — міжнародному символі ЛГБТ-спільноти.

У владній партії «Право і справедливість» дії депутатів назвали «неповагою до заходу, парламенту й передусім до президента», а ще порівняли їх із «цирковою виставою».

Крім того, кілька депутатів під час складання присяги Дудою тримали в руках Конституцію Польщі — натякаючи на порушення чинною польською владою принципів верховенства права. А частина опозиційних депутатів узагалі вирішили не прийти на церемонію на знак протесту.

«Ці вибори не виграли чесним шляхом, тож ми вирішили, що від нашої партії буде лише невелика кількість депутатів під час складання президентом присяги», — розповіла Onet Барбара Новацька, лідерка коаліції «Об’єднані ліві».

А чому ЛГБТ? І до чого тут Анджей Дуда?

Чинний президент Польщі Анджей Дуда, який виграв на президентських виборах 12 липня, будував свою передвиборчу кампанію навколо «традиційних цінностей». Він, серед іншого, на передвиборчому заході заявив, що ЛГБТ — це «ідеологія, ще більш руйнівна» для поляків, ніж комуністичний режим.

Після виборів тема ЛГБТ продовжила виринати в польському дискурсі. Так, понад 50 органів місцевого самоврядування переважно на південному сході Польщі, ухвалили резолюції «проти лесбійської, гейської, бісексуальної та трансгендерної ідеології».

А майже 40 інших польських органів місцевого самоврядування ухвалили так звані «статути місцевих органів влади про сімейні права», де йдеться про «захист ідентичності шлюбу як союзу між чоловіком і жінкою» та «захист дітей від моральної корупції».

Після цього Європейська комісія — виконавчий орган Європейського Союзу — вирішила позбавити фінансування шість польських міст у межах програми співпраці міст-побратимів. Уряд Польщі розкритикував цей крок, назвавши його «безпідставним і незаконним».

А нещодавно в уряді Польщі запропонували назвати всю країну «зоною, вільною від ЛГБТ».

Поділитись: