Європейська комісія — виконавчий орган Європейського Союзу — вирішила позбавити фінансування шість польських міст у межах програми співпраці міст-побратимів. Уряд Польщі розкритикував цей крок, назвавши його «безпідставним і незаконним».

У вівторок, 28 липня, єврокомісарка з питань рівності Гелена Далі оголосила, що заявки від шести польських міст на фінансування в межах проєкту «Міста-побратими ЄС» були відхилені. Вона не вказала, що таке рішення Єврокомісія ухвалила після того, як у цих містах проголосили «вільну від ЛГБТІ зону» та утверджують «сімейні права».

«Країни-члени ЄС та їхня влада мають поважати цінності й основоположні права ЄС», — додала Далі. Вона не назвала міста, про які йдеться.

Речник ЄС у коментарі DW відмовився уточнювати, про які саме міста йдеться, зазначивши, що оголошуються лише міста із затвердженими заявками.

29 липня міністр юстиції Польщі Збіґнєв Зьобро назвав рішення ЄС «безпідставним і незаконним». «Саме тому я звернувся до прем’єр-міністра з проханням ужити заходів проти Єврокомісії, щоб такі акти беззаконня з її боку не відбувалися», — заявив він.

Рішення ЄК розкритикували і в польській опозиційній партії «Громадянська платформа». Її депутат Ян Грабець зазначив, що «карати місцеві громади за дурні рішення, які приймають їхні ради, недобре».

Раніше понад 50 органів місцевого самоврядування переважно на південному сході Польщі, ухвалили резолюції «проти ЛГБТ-лесбійської, гейської, бісексуальної та трансгендерної ідеології».

А майже 40 інших польських органів місцевого самоврядування ухвалили так звані «статути місцевих органів влади про сімейні права», де йдеться про «захист ідентичності шлюбу як союзу між чоловіком і жінкою» та «захист дітей від моральної корупції».

Нагадаємо:

  • Чинний президент Польщі Анджей Дуда, який виграв на президентських виборах 12 липня, будував свою передвиборчу кампанію навколо «традиційних цінностей». Він, серед іншого, називав ЛГБТ «ідеологією, гіршою за комунізм».
  • 27 липня міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро звернувся до міністерства з питань сім’ї, праці та соціальної політики, щоб ініціювати процедуру виходу зі Стамбульської конвенції — документа, укладеного в межах Ради Європи й спрямованого на захист жінок від різних форм насильства.
Поділитись: