Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилась скасувати підозру колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони Олегу Гладковському.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

«20 травня Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційну скаргу захисника у справі колишнього першого заступника секретаря РНБО на ухвалу слідчого судді ВАКС від 04.05.2020, якою було відмовлено у задоволенні скарги про скасування підозри, оголошеної 18.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України», — йдеться у повідомленні.

За результатами судового засідання колегія суддів залишила ухвалу слідчого судді без змін.

Раніше повідомлялось, що Гладковському повідомили про зміну підозри. Суму інкримінованих йому збитків збільшили з 10,62 млн грн до понад 17,44 млн грн в межах розслідування зловживань з оборонним замовленням у 2017 році.

Нагадаємо:

  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п'ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня 2019 після масових акцій протесту та перед президентськими виборами Порошенко звільнив Гладковського. У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
  • 17 жовтня 2019 року Гладковський намагався виїхати з України. Однак його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
  • 18 жовтня Гладковському оголосили про підозру у недостовірному декларуванні та у зловживанні владою і службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди компанією «Богдан Моторс», власником якої він є.
  • За версією слідства, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
  • Крім того з’ясувалося, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік).
  • Водночас про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йшлося.
Поділитись: