Колишньому першому заступнику секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олегу Гладковському повідомили про зміну підозри. Суму інкримінованих йому збитків збільшили з 10,62 млн грн до понад 17,44 млн грн в межах розслідування зловживань з оборонним замовленням у 2017 році.

Про це повідомили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро.

Йдеться про закупівлю вантажних автомобілів за цінами, які суттєво перевищували передбачені бюджетом. Виробником та постачальником цих транспортних засобів виступила компанія, яка за версією слідства, прямо чи опосередковано належить посадовцю РНБО та його близьким особам.

Початково про підозру Гладковському повідомили 18 жовтня 2019 року. Згодом у межах розслідування детективи НАБУ звернулися до Держаудитслужби для проведення аудиту вказаних закупівель та оцінки економічних наслідків зловживань. За підсумками аудиту було призначено економічну експертизу, яка і встановила суму завданих збитків у понад 17,44 млн грн.

У зв'язку з цим 14 травня 2020 року Гладковському вручили нову підозру, з оновленою сумою збитків. Правова кваліфікація залишилася та сама – ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ст. 366-1 (Декларування недостовірної інформації) КК України. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо:

  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п'ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня 2019 після масових акцій протесту та перед президентськими виборами Порошенко звільнив Гладковського. У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
  • 17 жовтня 2019 року Гладковський намагався виїхати з України. Однак його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
  • 18 жовтня Гладковському оголосили про підозру у недостовірному декларуванні та у зловживанні владою і службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди компанією «Богдан Моторс», власником якої він є.
  • За версією слідства, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
  • Крім того з’ясувалося, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік).
  • Водночас про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йшлося.
Поділитись: