Антимонопольний комітет України ухвалив рішення надати дозвіл компанії Bakcell (зареєстрована у Баку, Азербайджан) придбати понад 50% акцій Preludium B.V., що дозволить їй стати опосередкованим власником мобільного оператора «Vodafone Україна».

Про це йдеться у рішенні Антимонопольного комітету, ухваленому 24 жовтня.

«Сьогодні Антимонопольний комітет України надав дозвіл ТОВ «BAKCELL» (м. Баку, Азербайджан) на опосередковане придбання акцій компанії «Preludium B.V.» (м. Амстердам, Нідерланди), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії. Це дозволить азербайджанській компанії набути опосередкований контроль над українським мобільним оператором, відомим під брендом Vodafone», — повідомляють в Антимонопольному комітеті.

Зазначимо, що компанія Bakcell — перший мобільний оператор Азербайджану, заснована у 1994 році. Наразі компанія обслуговує близько 3 мільйонів абонентів в країні. Bakcell входить до холдингу NEQSOL Holding, який здійснює бізнес-діяльність у сферах телекомунікації, нафтогазовій та інших галузях у низці країн світу, зокрема Бангладеш, Грузії, Туреччині, США, Британії та Казахстані.

У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет порушив справу проти Vodafone та решти мобільних операторів України за скорочення терміну дії тарифів на мобільний зв’язок до 28 днів.

Vodafone — один з трьох найбільших операторів мобільного зв'язку в Україні. Під цим брендом оператор працює з 2015 року. До цього працював під брендом «МТС», а ще раніше (до 2007 року) — UMC. Офіційно бренд Vodafone В Україні належить компанії Preludium B.V., однак кінцевим власником є російська компанія «МТС».

Поділитись: