Компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова разом з державним Енергоатомом планували визнати монополістами на ринку постачання електроенергії у 2016 році. Однак напередодні ухвалення необхідного для цього документу Антимонопольний комітет несподівано змінив своє рішення.

Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на копію проекту постанови Антимонопольного комітету, яка потрапила до редакції.

Там зазначають, що у 2016 році Антимонопольний комітет провадив справу щодо монополізації ринку постачання електроенергії в Україні за 2013-2015 роки. Тоді справу проти «ДТЕК» та Енергоатому вела перша заступниця Антимонопольного комітету Марія Ніжник, яку президент Зеленський звільнив 8 липня.

Однак, напередодні голосування рішення щодо «ДТЕКу» та Енергоатому, у якому зазначалося, що дані компанії є монополістами на ринку, будівлю Антимонопольного комітету несподівано «замінували», а голосування за проект рішення відклали. Після повторного винесення рішення на голосування текст цього рішення було повністю змінено: компанії «ДТЕК» та Енергоатом вже не називали монополістами, попри те, що на їхню долю припадало 70% всієї виробленої в Україні електроенергії.

У «Наших грошах» зазначають, що саме ухвалення зміненого рішення Антимонопольного комітету у 2016 році слугувало підставою для того, аби не визнавати «ДТЕК» Ахметова монополістом у 2018 році.

Зазначимо, що визнання компанії монополістом та того, що вона зловживає своїм монопольним становищем, надає державі право застосовувати значні штрафні санкції та інші адміністративні заходи, зокрема щодо розділення бізнесу (примусового продажу частини компанії) тощо.

Раніше Антимонопольний комітет почав розслідування проти компанії екс-радника Порошенка «МХП» за підозрою у зловживанні монопольним становищем. Також комітет оштрафував компанії, що будують Шулявський міст у Києві.

Напередодні президент звільнив ще трьох членів Антимонопольного комітету, зокрема Агію ЗагребельськуВалерія Полюховича та заступника голови Антимонопольного комітету Андрія Вовка. Водночас Агія Загребельська повідомила, що оскаржуватиме своє звільнення.

Поділитись: