Антимонопольний комітет розглядає справу про незаконне придбання компанією Ріната Ахметова «Метінвест» «Дніпровського коксохімічного заводу».

Про це повідомляють «Наші гроші».

Зазначається, що відповідне рішення у даній справі Антимонопольний комітет має ухвалити 18 квітня під час свого засідання.

Компанію Ахметова підозрюють у тому, що вона придбала завод без дозволу Антимонопольного комітету. Придбання «Дніпровського коксохімічного заводу» відбувалось за посередництва офшорних компаній, які пов'язані з «Метінвестом». Пряму купівлю заводу Антимонопольний комітет не погоджував, бо це загрожувало монополізації ринку.

Штраф, який загрожує «Метінвесту» може скласти до 5% від доходу компанії за останній рік, тобто до 600 мільйонів доларів.

До придбання компаніями Ахметова, «Дніпровський коксохімічний завод» пов’язували з російським олігархом Романом Абрамовичем.

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року «Метінвест» збільшив свій прибуток майже у 2 рази — до 1,18 мільярда доларів.

Зазначимо, що компанія «Метінвест» — міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна компанія, що володіє 24 підприємствами в Україні, Європі та США й здійснює видобування руди та вугілля, виробництво коксу та металургійної продукції.

Власником 71,24% акцій компанії є група «СКМ» Ріната Ахметова, ще 23,76% акцій належать компанії депутата Вадима Новинського.

У березні 2018 року «Метінвест» придбала металургійний завод «Юністіл» у Кривому Розі, а у травні 2018 року повідомлялось, що компанія Ахметова може придбати ще три металургійні заводи у Європі.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Поділитись: