В Антимонопольному комітеті 8 серпня відновили розгляд справи проти компанії Ostchem Дмитра Фірташа щодо зловживання нею своїм монопольним становищем на ринку мінеральних добрив. Засідання вирішили проводити у закритому режимі.

Про це повідомляє журналіст «Наших грошей» Юрій Ніколов.

«На вимогу Ostchem мене та «Інтерфакс-Україна» видалили із зали», — повідомив журналіст.

За його словами, підставою закритого продовження розгляду справи, під час якого мають вирішити майбутнє покарання для компанії Фірташа, стали «конфіденційні дані», які вирішили надати представники Ostchem, а також конфіденційна інформація, яку має під час розгляду продемонструвати сам Антимонопольний комітет.

Зазначимо, що компанії Фірташа загрожує штраф або примусове розділення бізнесу за порушення антимонопольного законодавства та зловживання своїм становищем на ринку мінеральних добрив.

Нагадаємо, що у червні 2019 року голова Антимонопольного комітету заявив, що відомство встановило факти зловживання заводами Фірташа своїм монопольним становищем на ринку азотних добрив. За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile