В Антимонопольному комітеті України надали обов'язкові до розгляду рекомендації фармацевтичним компаніям та мережам аптек. У рекомендаціях АМКУ просить утриматися від будь-яких дій, які можуть призвести до подорожчання продукції.

Як повідомляють в АМКУ, ціни на фармпродукцію, як правило, дуже залежать від курсу валют. Особливо це стосується імпортних ліків. Водночас Антимонопольний комітет зазначає, що фармакологічні компанії можуть використати пандемію коронавірусу для того, аби необґрунтовано підвищити ціни на ліки.

«В умовах пандемії коронавірусу COVID-19, на жаль, зростають ризики вчинення як окремими учасниками фармацевтичних ринків, так і групами учасників дій, які можуть призвести до економічно необґрунтованого підвищення цін на лікарські засоби, або штучного створення дефіциту товарів», — йдеться у повідомленні комітету.

АМКУ закликав вітчизняних виробників та імпортерів, дистриб'юторів лікарських засобів та мережі аптек мінімізувати ризики негативного впливу курсу валют на вартість ліків.

«Комітет сподівається на усвідомлення учасниками фармацевтичних ринків серйозності моменту та розраховує на плідну співпрацю», — додали в Антимонопольному комітеті.

Напередодні АМКУ також заборонив рекламувати «ліки проти коронавірусу».

Поділитись: