Антимонопольний комітет України в черговий раз переніс розгляд справи проти добривних заводів українського олігарха Дмитра Фірташа, у якій активи олігарха можуть примусово розділити.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на свого кореспондента, що був на засіданні комітету 3 вересня.

Зазначається, що черговий розгляд справи проти компаній Фірташа відбудеться 5 вересня.

Причиною для перенесення розгляду справи стала необхідність ознайомлення зі справою новими державними уповноваженими АМКУ.

8 серпня розгляд справи проти компанії Фірташа вирішили провести у закритому режимі. Тоді за підсумками засідання розгляд справи вирішили перенести на 3 вересня.

Зазначимо, що компанії Фірташа загрожує штраф або примусове розділення бізнесу за порушення антимонопольного законодавства та зловживання своїм становищем на ринку мінеральних добрив.

Нагадаємо, що у червні 2019 року голова Антимонопольного комітету заявив, що відомство встановило факти зловживання заводами Фірташа своїм монопольним становищем на ринку азотних добрив. За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile