Антимонопольний комітет України надав компанії «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова обов'язкові для розгляду рекомендації щодо унеможливлення обмеження виробництва тепла та електроенергії Бурштинською теплоелектростанцією.

Про це повідомляють у прес-службі АМКУ.

Зокрема, в Антимонопольному комітеті зазначають, що Бурштинська ТЕС є фактичним монополістом на ринку електроенергії на Бурштинському енергоострові (єдиній частині енергосистеми України, яка інтегрована з енергоринком ЄС, покриває Закарпатську, Івано-Франківську та частину Львівської областей).

«АМКУ вважає, що реалізація заявленого в пресі обмеження виробництва електричної енергії Бурштинською ТЕС за певних умов може призвести до виникнення дефіциту електричної енергії в межах торгової зони «Острів Бурштинської ТЕС», а обмеження виробництва теплової енергії може призвести до припинення теплопостачання мешканцям м. Бурштин та с. Дем’янів», — повідомляють в Антимонопольному комітеті.

Наприкінці листопада 2019 року адміністрація Бурштинської ТЕС надіслала листа Бурштинській міськраді, у якому повідомила, що вводить ТЕС у простій. Формальною причиною цього назвали імпорт електроенергії з Росії.

7 жовтня стало відомо, що Антимонопольний комітет порушив справу проти «ДТЕК» через її зловживання на Бурштинському енергоострові.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile