ENRU

Антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо глави Держаудитслужби Гаврилової

1068a6c62593c8e14
САП направила до суду обвинувальний акт щодо глави Держаудитслужби Гаврилової Фото: УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової.

Як повідомляє прес-служба САП, їй інкримінується незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації (ч.3 ст.368-2, ст.366-1 Кримінального кодексу України).

За версією детективів Національного антикорупційного бюро, голова Держаудитслужби впродовж 2015–2017 років отримала у власність активи на загальну суму майже 10 мільйонів гривень, законність підстав набуття якої не підтверджена доказами, а їхня вартість значно перевищує законні доходи посадовця.

«Також, на переконання слідства, голова Держаудитслужби внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Слідство вважає, що посадовець вдалася до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів та громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у неї та членів її сім’ї майна», — ідеться у повідомленні САП.

Раніше суд не відсторонив Гаврилову від посади голови Держаудитслужби. 

Прокурори САП уже повідомили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду. Зокрема, їх зацікавив лист-характеристика Гаврилової від Кабінету міністрів, який характеризує чиновницю «з хорошого боку».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозрювану у незаконному збагаченні главу аудиторської служби Гаврилову відпустили під особисте зобов'язання. 

23 січня детективи НАБУ повідомили голові Гавриловій про підозру у незаконному збагаченні на суму близько 10 млн грн. Також, за даними Бюро, чиновниця задекларувала недостовірні дані.

За версією слідства, Гаврилова протягом 2015-2016 років отримала активів на 10 млн грн, у НАБУ не знайшли цьому законних підстав.

Сама Гаврилова вважає розслідування проти неї «помстою».