Міністерство національної безпеки та Федеральне бюро розслідувань США ще 3 лютого підготували записку, в якій стверджувалося, що Росія може спробувати вплинути на вибори президента 2020 року через «таємне консультування політичних кандидатів і кампаній».

Про це повідомляє Associated Press, в розпорядженні якого опинилася копія документа. Він має назву «Можлива тактика Росії напередодні виборів у США 2020 року».

У записці, серед іншого, вказується, що до втручання Росії в американські вибори може бути причетний наближений до Володимира Путіна бізнесмен Євгеній Пригожин. Його, нагадаємо, пов’язують із Агентством інтернет-досліджень, або «фабрикою тролів», яка, за даними американських розвідслужб, намагалася вплинути на результати виборів президента в США в 2016 році.

Згадане «таємне консультування» в документі перераховується як єдина загроза втручання у виборчий процес, яку Росія ще не намагалася втілити в життя.

Нагадаємо, що 22 лютого один із тодішніх претендентів на номінацію від Демократичної партії, сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс заявив: американська розвідка попередила його про можливу допомогу Росії з його переобранням. Тоді Сандерс передав Путіну послання «триматися якомога далі від американських виборів».

Загалом же в документі розвідка попереджає про вісім можливих сценаріїв дій РФ, які діляться на загрози «високого» й «поміркованого» рівнів небезпеки.

Серед серйозних загроз — гакерські атаки й злив інформації (як приклад у документі наводиться злам пошти передвиборчого штабу Гіларі Клінтон), використання контрольованих Росією медіа для пропаганди, поширення дезінформації в соцмережах.

До загроз поміркованого рівня, окрім «таємного консультування», віднесли маніпулювання виборчою інфраструктурою (приміром, базами даних про виборців) та фінансування окремих кандидатів чи кампаній.

ФБР та Міністерство національної безпеки США відмовилися від подальших коментарів.

Поділитись: