Американська розвідка попередила кандидата на участь у президентських виборах США, сенатора-демократа Берні Сандерс про те, що Росія спробує допомогти йому на виборах у 2020 році.

Цю інформацію підтвердив сам Сандерс, пише WP.

Яким саме чином Кремль збирається вплинути на вибори не відомо. Про таку ж можливу «допомогу» розвідка попередила і чинного президента Дональда Трампа.

Сандерс закликав президента РФ Володимира Путіна не втручатись у вибори: «Моє послання Путіну однозначне: тримайтеся якомога далі від американських виборів».

Він також наголосив, що не вважає президента РФ «хорошим другом» і назвав його «автократом, який намагається зруйнувати демократію і придушити опозицію в Росії».

Нагадаємо, за результатами підрахунку 87% голосів на праймеріз Демократичної партії у штаті Нью-Гемпшир лідирує сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись: