Кіберкомандування США працює над тактикою інформаційної війни на випадок, якщо Росія спробує втрутитися у вибори президента США у 2020 році.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на колишніх і нинішніх американських чиновників.

Серед варіантів, які розглядають у США, — інформаційна війна, спрямована на ключових співробітників російських спецслужб, військових та деяких олігархів. Джерела видання зазначають, що атака, найімовірніше, не торкнеться президента РФ Володимира Путіна, оскільки це можуть вважати занадто провокаційним жестом.

У межах цього сценарію російським чиновникам і бізнесменам можуть направити листи з попередженнями, що їхні конфіденційні дані можуть бути розкриті, якщо втручання у вибори не припиниться.

Ще одним варіантом реагування на втручання у вибори кіберкомандування США розглядає поширення дезінформації, щоб спровокувати суперництво всередині російського уряду і владних еліт. При цьому, за даними The Washington Post, варіанти впливу на все російське суспільство не розглядаються.

Будь-яка операція буде погоджуватися іншими установами, включно з Держдепартаментом США і ЦРУ, та потребуватиме схвалення міністра оборони. За словами джерел, це пов’язано з іншими потенційними зусиллями США запобігти втручанню, такими як санкції.

американські чиновники усвідомлюють, що кібероперації, як правило, недостатньо для зміни поведінки противника, але загалом вони можуть бути більш ефективними при використанні спільно з іншими інструментами, пише The Washington Post.

Нагадаємо, результати розслідування про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах, але не довели факт змови між Трампом і російською стороною.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання РФ в американські вибори:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом із них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які могли брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених — російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: