УКРАЇНА

Апеляційний суд не знайшов порушень у діях НБУ щодо «Діамантбанку»

30 березня, 2018 13:27
УКРАЇНА/Апеляційний суд не знайшов порушень у діях НБУ щодо «Діамантбанку»
Зберегти
Вигляд
Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу ТОВ «БНС Трейд» щодо бездіяльності Нацбанку по відношенню до «Діамантбанку».

Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу ТОВ «БНС Трейд» щодо бездіяльності Нацбанку по відношенню до «Діамантбанку».

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

«В ухвалі йшлося про залишення без розгляду позову ТОВ «БНС Трейд» до НБУ про визнання протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до ПАТ «Діамантбанк», — повідомляють в НБУ.

У Нацбанку додають, що протягом 2014-2018 років суди «неодноразово визнавали дії НБУ правомірними». 

Основним акціонером «Діамантбанку» є екс-депутат від «Партії регіонів» Давид Жванія, він володіє 23% акцій банку. Головою правління банку є Олег Ходачук, колишній помічник Жванії.

Також одним з власників банку вважають екс-депутата від «Народного фронту» Миколу Мартиненка.

За даними НБУ, станом на 1 січня 2017 Микола Мартиненко офіційно з'явився серед бенефіціарів «Діамантбанку» з часткою 2,48%. До цього Мартиненко вважався одним з «неофіційних» власників банку.

Водночас, у повідомленні НБУ від 24 квітня йдеться про те, що власниками істотної участі у ПАТ «Діамантбанк» є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін та В’ячеслав Циганенко.

«Діамантбанк» було віднесено до неплатоспроможних у квітні 2017 року через невідповідність нормативам Нацбанку. 22 червня 2017 року в НБУ прийняли рішення про відкликання банківської ліцензії.

Нагадаємо, що нещодавно Верховний суд визнав незаконним виведення з ринку банку «Хрещатик». Проте, через відсутність механізму повернення ліквідованих банків на ринок, банк «Хрещатик» не відновить своєї роботи.

Також під час звітування перед парламентом екс-очільниця НБУ назвала найбільших боржників Нацбанку за кредитами рефінансування.

Пов`язані новини