ENRU

Апеляційний суд не знайшов порушень у діях НБУ щодо «Діамантбанку»

Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу ТОВ «БНС Трейд» щодо бездіяльності Нацбанку по відношенню до «Діамантбанку».

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

«В ухвалі йшлося про залишення без розгляду позову ТОВ «БНС Трейд» до НБУ про визнання протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до ПАТ «Діамантбанк», — повідомляють в НБУ.

У Нацбанку додають, що протягом 2014-2018 років суди «неодноразово визнавали дії НБУ правомірними». 

Основним акціонером «Діамантбанку» є екс-депутат від «Партії регіонів» Давид Жванія, він володіє 23% акцій банку. Головою правління банку є Олег Ходачук, колишній помічник Жванії.

Також одним з власників банку вважають екс-депутата від «Народного фронту» Миколу Мартиненка.

За даними НБУ, станом на 1 січня 2017 Микола Мартиненко офіційно з'явився серед бенефіціарів «Діамантбанку» з часткою 2,48%. До цього Мартиненко вважався одним з «неофіційних» власників банку.

Водночас, у повідомленні НБУ від 24 квітня йдеться про те, що власниками істотної участі у ПАТ «Діамантбанк» є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін та В’ячеслав Циганенко.

«Діамантбанк» було віднесено до неплатоспроможних у квітні 2017 року через невідповідність нормативам Нацбанку. 22 червня 2017 року в НБУ прийняли рішення про відкликання банківської ліцензії.

Нагадаємо, що нещодавно Верховний суд визнав незаконним виведення з ринку банку «Хрещатик». Проте, через відсутність механізму повернення ліквідованих банків на ринок, банк «Хрещатик» не відновить своєї роботи.

Також під час звітування перед парламентом екс-очільниця НБУ назвала найбільших боржників Нацбанку за кредитами рефінансування.