Національний банк України вирішив ліквідувати «Діамантбанк», основним акціонерам банку є екс-депутат від «Партії регіонів» Давид Жванія.

Національний банк України вирішив ліквідувати «Діамантбанк», основним акціонерам банку є екс-депутат від «Партії регіонів» Давид Жванія.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 22 червня 2017 року №394-ри про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Діамантбанк», — йдеться у повідомленні.

«Діамантбанк» було віднесено до категорії неплатоспроможних 24 квітня 2017 року. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив тимчасову адміністрацію у «Діамантбанку».

Водночас, у правлінні «Діамантбанку» заявили, що неплатоспроможність пов’язана із затриманням депутата Мартиненка.

Зазначимо, що основним акціонером банку є екс-депутат від «Партії регіонів» Давид Жванія, він володіє 23% акцій банку. Головою правління банку є Олег Ходачук, колишній помічник Жванії.

Також одним з власників банку вважають екс-депутата від «Народного фронту» Миколу Мартиненка.

За даними НБУ, станом на 1 січня 2017 Микола Мартиненко офіційно з'явився серед бенефіціарів «Діамантбанку» з часткою 2,48%. До цього Мартиненко вважався одним з «неофіційних» власників банку.

Водночас, у повідомленні НБУ від 24 квітня йдеться про те, що власниками істотної участі у ПАТ «Діамантбанк» є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін та В’ячеслав Циганенко.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів.

22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: