Апеляційний суд у Києві скасував рішення про те, що телеканал RTVI порушує закони України. Нацрада була іншої думки
Шостий апеляційний адміністративний суд у Києві скасував пункт постанови Нацради з питань телебачення, де вказувалося, що зміст програм телеканалу RTVI не відповідає законодавству України. Там показували людей із «чорного списку» та «російський Крим».
Про це йдеться у постанові суду.
Національна рада з питань телебачення 6 березня 2020 року визнала, що зміст програми RTVI не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Тому її вилучили із переліку дозволених для показу на території України.
Фактично програми RTVI заборонили показувати ще у 2018 році. Тоді Нацрада видала тимчасову заборону на пів року, потім її продовжили до 7 березня 2020 року.
Яка причина заборони?
RTVI ㅡ міжнародний російськомовний телеканал, який мовить в Казахстані, Молдові, Грузії, країнах Балтії країнах Європи та низці інших країн.
У 2019 році український медіарегулятор визнав, що в ефірі телеканалу RTVI (тоді ㅡ юрисдикції Великої Британії, а пізніше ㅡ Королівства Іспанії) неодноразово показували людей, які створюють загрозу національній безпеці України.
Щоб перевірити, чи щось змінилося після тимчасової заборони, Нацрада провела моніторинг з 24 лютого до 1 березня 2020 року і знову виявила людей із «чорного списку» Мінкульту, карту світу із позначенням Криму як території Росії тощо.
Компанія «Бренроуз Спейн С.Л.» (RTVI) подала позов, щоб скасувати рішення Нацради від 2020 року, але Окружний адмінсуд Києва його не задовольнив.
Суд першої інстанції вирішив, що факти порушень із боку RTVI «мають очевидний, серйозний і тяжкий характер, призводять до виникнення складних громадських проблем».
Що тепер?
9 листопада 2021 року Шостий апеляційний адмінсуд скасував попереднє рішення ОАСК та задовольнив позов компанії частково.
Зокрема, визнав протиправним та скасував пункт 1 рішення Нацради ㅡ той, де зазначалося, що зміст RTVI не відповідає вимогам Європейської конвенції та законодавства України.
Сам телеканал оголосив, що йому знову дозволили мовити в Україні, а глядачам «знову буде доступний весь спектр передач».
А втім, постанову апеляції ще можна оскаржити протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
- Поділитися: