Роман Насіров у Шевченківському райсуді, Київ, 27 листопада 2017
Фото:

УНІАН

Шостий апеляційний суд Києва визнав незаконним рішення Кабміну про звільнення колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Про це йдеться в постанові суду.

Апеляційний суд підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва від 11 грудня 2018 року. Тоді суд скасував розпорядження Кабміну щодо звільнення Насірова з посади голови ДФС, а також визнав розпорядження протиправним.

Суд залишив без задоволення апеляційні скарги Кабінету міністрів, Державної фіскальної служби та народного депутата Андрія Журжія.

Зазначимо, що Апеляційний суд саме визнав незаконним звільнення Насірова, але не поновив його на посаді.

У пресслужбі суду зазначили, що суд своєю ухвалою від 17 лютого прийняв його відмову від позивних вимог про його поновлення на посаді голови ДФС.

Суддя визнав нечинним рішення Окружного адмінсуду про поновлення Насірова на посаді та закриває провадження.

Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його та взяли під варту з заставою у 100 млн гривень. Тоді дружина внесла за нього заставу.

Водночас звільнили Насірова лише через рік: 31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив ексчиновника через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом при виконанні обов'язків глави ДФС.

У листопаді 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив його на посаді і наказав виплатити йому компенсацію 184 тисячі гривень. Представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що уряд оскаржить поновлення Насірова.

18 грудня 2018 року Кабінет міністрів постановив реорганізувати Державну фіскальну службу та утворити Державну податкову службу та Державну митну службу. Наприкінці березня 2019 року Кабмін ухвалив рішення про оголошення конкурсу на посади голови ДПС та голови ДМС.

Поділитись: